Radošā nometne fotogrāfiem un stilistiem

«Art Camp»

Baltijas jūras krastā!

Art Camp – tas ir Baltijas valstu un Krievijas fotogrāfijas metru meistarklases, plenēri, darbs ar modeļiem un grimētājiem, dalībnieku portfolio apspriešana un fotokonkursi!  

Art Camp – tā ir radošā atmosfēra, neformāla saskarsme ar fotomākslas meistariem, karnevāls un vakara atpūtas programma jūras krastā!

Art Camp – tie ir trīssimt cilvēki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Baltkrievijas, kurus apvieno viena lieta: viņi, tāpat kā Tu skatās uz pasauli caur fotoaparāta objektīvu!
 

Dziesma par ArtCamp!

autors un izpildītājs Maksims Šamrovs

 

No 13. līdz 15. augustam,
Ventspils, Latvija.

 

 

 
 

Anatolijs Maļcevs (Krievija)


Pazīstams fotoreportieris. Divu apbalvojumu "World Press Photo" ieguvējs. Eiropas Preses-foto aģentūras (EPA) un "Interpress" fotokorespondents. Fotomākslas akadēmijas pasniedzējs.

Galvenā viņa fotogrāfiju īpatnība - attēla simtprocentīgs dokumentālums. Nekādu montāžu, divkāršu ekspozīciju, filtru un citu svešu izteiksmes līdzekļu. Tikai reāla dzīve visā tās izpausmē. Anatolija Maļceva fotogrāfijas ir lakoniskas, bet katrā no tiem ir atrādams apjomīgs un precīzs tēls, kurš palīdz skatītājiem atklāt dzīves īpatnības no neparastas puses, iedziļināties notikumu būtībā.

Jonas Staselis

Lietuvas "Preses fotogrāfijas" kluba prezidents, fotožurnālists. Lietuvas "Preses fotogrāfijas" festivāla organizators un direktors.

 

Gunārs Binde

Pasaules lieluma fotogrāfs. Latvijas fotomākslas klasiķis. Viens no pirmajiem padomju pēc kara periodā erotiskas fotogrāfijas meistariem – sāka filmēt 50 gadu beigās, iedvesmots ar itāļu neoreālisma filmām.

Cilvēks, kurš veltīja savu dzīvi cilvēku dvēselēm. Viņš kā burvis skatās acīs, bet redz sirdi. Katra fotogrāfija ir veselā dzīve. Viņš rada dramatisko, satriecošo. Viņā raksturā ir izteikties ne domājot par sekām. Tajā pašā laikā viņa fotogrāfijas ir klusas un tajos ir garīgā telpa.

Gunārs Binde – vairāk nekā 30 personālo izstāžu autors Polijā, Ungārijā, Čehijā, Vācijā, Norvēģijā, Krievijā, Lietuvā, Igaunijā, Dānijā, Bulgārijā, Gruzijā, Ukrainā; vairāk nekā 200 grupu izstāžu dalībnieks, 30 balvu ieguvējs (starp tiem 2 Grand Prix un 4 zelta medaļas). Gunāra Bindes fotogrāfijas glabājās Francijas, Dānijas, Latvijas un citu valstu muzejos, kā arī privātajās kolekcijās visā pasaulē.

Valts Kleins

Lai ar ko mēs nodarbotos savā dzīvē, tas noved pie pasaules izzināšanas un sevis paša apzināšanas šajā pasaulē. Fotogrāfija nav izņēmums. Katram ir sava personīgā pieredze, bet ir grūti novērtēt sasniegto un izvēlētā ceļu pareizību. Daži cilvēki, balstoties uz savu pieredzi, runā, citi klusē. Fotografē gan vieni, gan otri. Art Camp 2010 - tā ir lieliska iespēja uzzināt citu cilvēku viedokli, atbrīvoties no savu radošo spēku sastinguma un iegūt pārliecību, ka mēs visi sekojam vienam un tam pašammērķim neatkarīgi no ādas krasas, valodas un vecuma. Gudrie apgalvo, ka Dievam nav savas reliģijas. Festivālam Art Camp 2010 arī nav tādas reliģijas – mēs mīlam visus un katru kas izvēlējies iet šo ceļu.Valts Kleins

www.garden.lv

Aleksandrs Vovnijs

www.mir.lv

Nikolajs Šelušenkovs


www.portret.lv

Ilona Pulkstene

www.lavlada.lv

Mārtiņš Vanags

Mag.Psych. fotogrāfs, lektors.

 

Lekcija "Radošā fotogrāfija"

Ikviena personība nes sevī savu unikālu skatījumu uz pasauli un lietām. Šis neatkārtojamais pasaules uztveres veids padara katru no mums unikālu un savdabīgu.

Radošās fotogrāfijas lekcija atklāj noslēpumus kā un kur smelties idejas fotogrāfijām, kā strādāt ar savu zemapziņu un savu prātu, lai atrastu to unikālo skatījumu uz lietām un pasauli. Lekcijā tiek apskatītas radošas domāšanas nianses, piedāvāti vairāki veidi kā trenēt savu radošumu un kā ģenerēt vienreizējas idejas fotogrāfijām.

Prāta iespējas, radošie treniņi, fotogrāfija kā dzīvesveids un foto-domāšanas specifika.

Retrospektīva pasaules radošākajos fotogrāfu darbos, praktiski piemēri un idejas savai attīstībai.

www.bwphoto.lv

Romans Kaboško

 

Specefektu, kino un teātra grima speciālists, mācījies Vīnē un Parīzē, vairākkārt piedalījies reklāmas klipu, filmu un bērnu pasaku filmēšanā, vada savus art-šovus.

Specefektu meistarklase.

Cilvēka pārveidošana, izmantojot grimu, dažādos briesmoņos, vilkačos, vampīros, pasaku personāžos utt., kā arī dažādu ievainojumu, citu ādas neparastu izmaiņu un pilnīgā izskata pārveidošana.

(darbam izmanto – PRO produktus, lateksu, gumozi, ģipsi, plastisko vasku, asinis utt., kā arī dekoratīvas kosmētikas pilnu spektru)

Valentīna Doneiko

gubernia.pskovregion.org

 

Irina Sališ

www.sfiriss.lv

Irina Sališ

www.sfiriss.lv

Gundega Deģe

Lekcija

Emocionālās fotogrāfijas radīšanas process ( laiks, vieta, gaismas, cilvēki, objekti, kompozīcija, pēcapstrāde utt.)

Laba emocionāla fotogrāfija nevar rasties jebkurā vietā, jebkurā laikā ar jebkuriem gaismas apstākļiem un modeļiem. Ir noteikts kods, kuru izpildot trāpi desmitniekā. Ne mazāk svarīgi faktori - ir veiksmīga kompozīcija, līniju un formu spēles, pateicīgs fons, netraucējoši, bet esoši emocionalitāti pastiprinoši aksesuāri. Liela nozīme ir arī bildes pēcapstrādei - nenoliedzami izteiksmīga melnbaltā fotogrāfija dod lielāku emocionālo ietekmi uz skatītāju nekā parasta krāsaina.


www.sundewart.com

Nikolājs Trifonovs-Bogdanovs

www.fotonikolajs.lv

Lekcijas tēma „Stereo fotogrāfija”

Lekcijas plāns:

1. Ievads. Kas ir stereo fotogrāfija;

2. Uzņemšanas tehniskie uzdevumi;

3. Attēlošanas tehniskie uzdevumi;

4. Stereo fotogrāfiju demonstrācija;

5. Uzņemšanas tehniskas un radošas īpatnības;

6. Jautājumi un atbildes.

Irēna Goluba

Viktors Deščenko

Dmitrijs Bulkins

Mihails Kopeikins

Jūlija Timoščenko

Oksana Savicka

Body-Art māksliniece, lietišķas un  postīžas mākslas meistare, daudzu konkursu dalībniece un uzvarētāja gan Latvijā gan ārzemēs.

Body-Art meistarklase.
Zīmēšana uz ķermeņa, vīriešu un sieviešu figūras transformācija mākslas objektos. Par body-art tēmu var būt zīmējumi, fotogrāfijas, arhitektūra utt. Galvenais objekts - cilvēka ķermenis, bet saturs tiek atklāts, izmantojot neverbālo valodu, zīmējot uz ķermeņa noteiktas zīmēs, uzvelkot rotaslietas, pieņemot noteiktu pozu un žestu.
(izmanto dekoratīvas kosmētikas pilno spektru)
 


Dainis Matisons

FotoAkadēmijas pasniedzējs. Eksponēja savus darbus vairākās izstādēs, publicējis daudzus rakstus par fotogrāfiju. 

Abstrakcija

Galvenais, kas nepieciešams abstraktas fotogrāfijas radīšanai ir fotogrāfa fantāzija. Abstraktu fotogrāfiju var izveidot no ikdienā redzētiem un pierastiem priekšmetiem, ceļa apzīmējums uz ielas, dzinums, kas izspraucies cauri asfaltam, atspīdumi stiklos un peļķēs. Galvenais – uz to visu ir jāpaskatās ar svaigu skatienu.

Lielu lomu spēlē uzņemšanas rakurss. Pierasts priekšmets, nofotografēts no neparasta rakursa, iegūs pavisam citu izskatu. Mums atliek tikai pietupties, apgulties vai pakāpties.

Izmantojam asuma dziļuma iespējas. Nofokusējamies uz kādu nelielu priekšmetu un visu pārējo ainavu padarām neasu.

Abstrakcija parasti mums asociējas ar kaut ko nesaprotamu, neierastu, tāpēc izmantojam mūsu objektīvu iespējas mainīt telpu un proporcijas.

www.fotoakademija.lv

Andrejs Saļikovs

FotoAkadēmijas pasniedzējs.

Meistarklase “Fotogrāfija ceļojumā”
Kā fotografēt panorāmas;
Kā izvēlēties interesantas tēmas fotografējot ceļojumā;
Ainavas, portreti, dzīvnieki, bērni, nacionālais kolorīts.

www.fotoakademija.lv

Aleksejs Dimitrovs

LIKUMS UN TIESĪBAS FOTOGRĀFA DARBĀ

Fotogrāfija kā izpausmes brīvības īstenošana: kā nepārkāpt citu personu tiesības?
Ko drīkst un ko nedrīkst fotografēt: privātās dzīves neaizskaramība
Autortiesības fotogrāfa darbībā: vārds un nauda
Autortiesību ierobežošana: kā kopēt fotogrāfijas.
Darba izmantošanas tiesības: kā nodot autortiesības?
Autortiesību aizsardzība: tiesāties vai..?
 

Romans Drits

Lekcija "Jaunā fotogrāfa savas fotogrāfiskās iztēles un valodas izstrāde".

Dažādu fotogrāfu fotogrāfiskās valodas atšķirība;vienas un tās pašas tēmas iztēles atšķirību demonstrācija dažādiem fotogrāfiem; savas iztēles un valodas izstrāde; stāsts par personālo fotoprojektu izveidi mākslas un dokumentālajā fotogrāfijā, kā arī fotogrāfa pašprezentācija.

www.romandrits.com

"Piejūras kempings", Ventspils

www.camping.ventspils.lv

Foto festivāla dalībnieki varēs dzīvot kempinga "Piejūras kempings" teritorijā vai komfortablā viesnīcā netālu no kempinga teritorijas.

 

lielā karte

 

Piedāvājam sekojošus variantus dzīvošanai:

1. Dzīvošana viesnīcā (divvietīgie numuri)
Cena (1 personai): 12 LVL / 2 naktis.

2. Dzīvošana savā teltī kempinga teritorijā
Cena par vienu nakti: 3 LVL par telti + 3 LVL par 1 cilvēku teltī.

3. Dzīvošana mājiņās kempinga teritorijā (mājiņu izmaksa ir norādīta divām naktīm):
• «Mētras» - četrvietīga mājiņa bez ērtībām - 60 LVL.
• «Aleja 2» - mājiņā divas divvietīgas istabas, virtuve, WC – 100 LVL.
• «Aleja 1» - mājiņā divas divvietīgas istabas, virtuve, WC, duša – 120 LVL.

Istabas mājiņās var pirkt atsevišķi.

Ēdināšanas izmaksas - pusdienas 3 LVL.
 

 

vairāk fotogrāfiju

 

 

Ģenerālie partneri

 

 

Atbalsta